גילטי פלז'ר

בעבר הלא רחוק טיילתי הרבה בעולם. לא טיולים קצרים של סופי שבוע ושופינג, אלא טיולים ארוכים של חודשים – כאלה שנוסעים אליהם עם תיק במקום מזוודה.

בכל אחת מהנסיעות האלה היה לי מנהג אחד קבוע (הגילטי פלז'ר שלי) – לא משנה כמה היה צריך להצטמצם, או לחשוב מה לקחת ומה לא, הקפדתי לקחת איתי לפחות פריט אחד שכל מטרתו הייתה פינוק, כיף ושדרוג החוויה. לפעמים זה היה זוג נעלי הבית שלי, לפעמים הקפה שאי אפשר להשיג בשום מקום אחר. כי אפילו משהו קטן כל כך, גורם לנו לשמוח על זה שיש לנו אותו כל יום מחדש.

גילטי פלז'ר בהגדרתו הוא דבר אשר מעניק תחושה של הנאה עבור מי שצורך אותו, על אף שהוא נחשב בדרך כלל לחריג או שונה. ואיך כל זה קשור לאדריכלות אתם שואלים?

כאשר אני ניגשת לתהליך של שיפוץ או תכנון, בין כל שאר השאלות החשובות, תמיד אשאל אתכם – מה הדבר הקטן הזה, שיכול לעשות לכם כיף כל יום מחדש? שאולי אתם לא חייבים אותו, אבל עם השקעה קטנה תשמחו שהתאמצתם, כי תשדרגו את החוויה ואת איכות החיים.

זה יכול להיות מקלחת עם שני אינטרפוצים (כדי שתוכלו להתקלח ביחד ולא לריב על זה שהמים קרים או חמים מידי), זה יכול להיות רמקולים בגינה/ במטבח/ במקלחת, זה יכול להיות מקרר יינות בתוך אי המטבח, או אפילו מקום אחסון יצירתי שאף פעם לא דמיינתם שיהיה לכם.

מהניסיון שלי, בכל פעם שאני שואלת את השאלה הזאת, ללקוחות שלי מיד עולה חיוך על הפנים. כנראה שזה לא סתם (:

אז לפני שאתם מתחילים לתכנן את הבית, תשאלו את עצמכם – מה הגילטי פלז'ר שלכם?

הפוסט הקודם
מה צריך להכין לפני פגישת תכנון?
הפוסט הבא
איך לבחור אדריכל?